menu
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Γυναικεία ομάδα μπάσκετ.
Menu Drawer Logo

H κλήρωση των πανελληνίων κορασίδων (προκριματικά και τελικά)


Έγιναν σήμερα το μεσημέρι οι κληρώσεις των προκριματικών (14-18 Ιουνίου Μετς Β΄) και τελικών (29 Ιουνίου -3 Ιουλίου Νικήτη Χαλκιδικής) για την ομάδα κορασίδων του συλλόγου μας . Στα προκριματικά οι Εσπερίδες θα αντιμετωπίσουν κατά σειρά Αρισβαίο Μυτιλήνης , Ιποοκράτη Κω , Ίκαρο Ικαρίας και Βούρειο Χίου και αν όλα πάνε καλά και καταλάβει την 1η θέση του 4ου ομίλου  η ομάδα κορασίδων προκρίνεται στο πανελλήνιο όπου θα αντιμετωπίσει κατά σειρά ΠΑΟΚ , Νικητή Γ΄ ομίλου , Νικητή Α΄ ομίλου , Νικητή Β΄ ομίλου και ΔΑΣΑΛ . Καλή επιτυχία κορίτσια ...
4ος όμιλος κορασίδων προκριματικά (Μετς Β΄) 
Εσπερίδες (3) , Ιπποκράτης Κω (2), Αρισβαίος Μυτιλήνης (4) , Ίκαρος Ικαρίας (1), ΒΑΟΛ Χίου (5)
Τρίτη 14/6 Μετς Β΄ 17.00 Εσπερίδες –Αρισβαίος ,18.45 Ιπποκράτης Κω – Βούρειος Χίου
Τετάρτη 15/6 Μετς Β΄ 17.00 Βούρειος –Ίκαρος Ικαρίας 18.45 Αρισβαίος –Ιπποκράτης ρεπό Εσπερίδες 
Πέμπτη 16/6 Μετς Β΄ 17.00 Ιπποκράτης Κω –Εσπερίδες , Ίκαρος –Αρισβαίος
Παρασκευή 17/6 Μετς Β΄ 17.00 Εσπερίδες –Ίκαρος , 18.45 Αρισβαίος –Βούρειος
Σάββατο 18/6 Μετς Β΄ 10.00 Ίκαρος –Ιπποκράτης Κω , 11.45 Βούρειος –Εσπερίδες
Οι άλλοι όμιλοι στα προκριματικά κορασίδων
Α΄ ΟΜΙΛΟΣ(Αμπελοκήπων Θεσσαλονίκης): ΕΚ Καβάλας, Κένταυρος Καλλικρ.,ΑΟΚ Βέροιας ,Απόλλων Πτολεμ.
Β΄ ΟΜΙΛΟΣ(Περιβόλας Πατρών) : Αχαγιά ΄82 , Άμιλλα Τρίποληε , ¨Αρατος Κιάτου, ΠΑΣ Γιάννενα  
Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ (Αταλάντης): ΑΓΕ Χαλκίδας , Ολυμπιακός Βόλου , Αρκάδι Ρεθύμνου
Τελική φάση κορασίδων Νικήτη  Χαλκιδικής
Νικ Α΄ 4, Νικ. Β΄ 3, Νικ. Γ΄ 5, Νικ. Δ΄ 1 , ΔΑΣΑΛ 2, ΠΑΟΚ 6
29 Ιουνίου Νικ. Δ΄ - ΠΑΟΚ , ΔΑΣΑΛ –Νικητής Γ΄ , Νικ. Β.- Νικ Α.
30 Ιουνίου Νικ  Γ.-  Νικ. Δ΄ , Νικ. Α΄ - ΔΑΣΑΛ , ΠΑΟΚ –Νικ. Β΄ 
1 Ιουλίου   Νικ. Δ΄- Νικ. Α΄, ΔΑΣΑΛ –Νικ. Β΄, ΠΑΟΚ –Νικ Γ΄
2 Ιουλίου   Νικ. Β΄ - Νικ. Δ΄ , ΔΑΣΑΛ –ΠΑΟΚ , Νικ. Α΄ - Νικ. Γ΄
3 Ιουλίου   Νικ. Δ΄ -ΔΑΣΑΛ , ΠΑΟΚ –Νικ. Α΄ , Νικ. Γ΄- Νικ. Β



Αποτελέσματα και βαθμολογίες όλων των κατηγοριών - ομίλων στο GameCenter