menu
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Γυναικεία ομάδα μπάσκετ.
Menu Drawer Logo

Η κλήρωση της Α1 γυναικών 2012-13 και του κυπέλλου Ελλάδας


Έγινε σήμερα σε κεντρικό αθηναϊκό ξενοδοχείο η κλήρωση των Εθνικών πρωταθλημάτων και του κυπέλλου Ελλάδας . Η ομάδα μας στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος στις 07/10/12 θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας τον Κρόνο  Αγ. Δημητρίου ενώ στο κύπελλο θα αντιμετωπίσει στο πρώτο ματς στις 30 Σεπτεμβρίου το Ελληνικό εκτός       έδρας .  
Αναλυτικά : 
 Α1 ΕΘΝΙΚΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2012-2013
 
07/10/12  1η Αγωνιστική 13/01/13
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ - ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ - ΠΑΟΚ
14/10/12 2η Αγωνιστική – 20/01/13
ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  - ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΠΑΟΚ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ
21/10/12 3η Αγωνιστική - 27/01/13
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 
ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠΑΟΚ
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΣΑΒΒΑΤΟ 27/10/12 4η Αγωνιστική  03/02/13
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΠΑΟΚ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  - ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
04/11/12 5η Αγωνιστική  10/02/13
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΠΑΟΚ
ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 
ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
11/11/12 6η Αγωνιστική  ΣΑΒΒΑΤΟ 16/02/13
ΠΑΟΚ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ - ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 
18/11/12 7η Αγωνιστική - 24/02/13
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ
ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΠΑΟΚ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  - ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
25/11/12 8η Αγωνιστική - 03/02/13
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ - ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΠΑΟΚ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
02/12/12 9η Αγωνιστική - 10/03/13
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  - ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΠΑΟΚ
09/12/12 10η Αγωνιστική ΣΑΒΒΑΤΟ  16/03/13
ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ - ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ
ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ - ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ
ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ - ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ
ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ - ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ 
ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ - ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
ΠΑΟΚ - ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
16/12/12 11η Αγωνιστική  24/03/13
ΑΣ ΑΡΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ - ΑΟ ΕΛΛΗΝΙΚΟΥ
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΟ - ΠΑΟΚ
ΑΟ ΑΣΤΗΡ ΕΞΑΡΧΕΙΩΝ - ΑΟ ΤΕΡΨΙΘΕΑΣ ΓΛΥΦΑΔΑ
ΑΣ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ  - ΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΑΣ
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ - ΓΣ ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡ
ΓΣ ΙΚΑΡΟΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - ΕΥΝΙΚΟΣ ΦΥΛΗΣ

ΚΛΗΡΩΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ ΕΛΛΑΔΟΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 2012-13
Α Φάση 1η αγωνιστική (16/9)
Όμιλος Νότου
1. Άμιλλα Τρίπολης -  Αγ. Παρασκευή
2.ΦΕΑ – Φάρος Κερ. 
3. Μελίσσια – Ιπποκράτης Κω
4.  Σπόρτιγκ-ΕΑ Παραλίας
5.  ΑΕ Ν. Κηφισιάς- Πρωτέας Βούλας
Όμιλος Βορρά
6.  Παναθλητικός  Συκεών- Απόλλωνας Πτολεμαϊδας
7.  Ηρακλής-ΑΟ Σερρών
8.  Απόλλων Καλαμαριάς- Τιτάνες Δράμας
9.  ΕΚ Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας
10.Ολύμπια Λάρισας-ΓΑΣ Κομοτηνή
11. Λασσάνης Κοζάνης - Αναγέννηση Ν. Ρύσιου
12. ΠΑΣ Γιάννινα- Νίκη Λευκάδας
*Χωρίς αγώνα θα περάσει ο νικητής του αγώνα 4 ( Σπόρτιγκ-ΕΑ Παραλίας) από τον Όμιλο Νότου.
*Χωρίς αγώνα θα περάσουν ο νικητής του αγώνα 9 (ΕΚ Καβάλας-ΑΕ Πυλαίας), ο νικητής του αγώνα 8 (Απόλλωνας  Καλαμαριάς- Τιτάνες Δράμας) και ο νικητής του αγώνα 11 ( Λασσάνης Κοζάνης-  Αναγέννηση Ν. Ρύσιου)
2η αγωνιστική (23/9)
Όμιλος Νότου
13.Νικητής 3-Νικητής 2 
14.Νικητής 1 -Νικητής 5 
Όμιλος Βορρά
15.Νικητής 7-Νικητής 10
16.Νικητής 6-Νικητής 12
3η αγωνιστική (26/9)
Όμιλος Νότου
17.Νικητής 4-Νικητής 13
18.Νικητής 14-Νικητής 15
Όμιλος Βορρά
19.Νικητής 8-Νικητής 16
20.Νικητής 11-Νικητής 9
Β Φάση (30/9)
21.Νικητής 20-Πανιώνιος ΓΣΣ
22. Νικητής 18-ΓΣ Κρόνος Αγ. Δημητρίου
23. Eύνικος Φυλής -ΑΟ Τερψιθέα Γλυφάδας
24.Νικητής 17-ΠΑΟΚ
25.Νικητής 19-Παναθηναϊκός 
26. Άρης  Θεσσαλονίκης- Ολυμπιακός Βόλου 
27. Ελληνικό-ΓΣ Ίκαρος Καλλιθέας
28. Αστέρας Εξαρχείων-Αθηναϊκός 
*Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας
Γ Φάση (22/12)
29.Νικητής 24-Νικητής 27
30.Νικητής 21-Νικητής 28
31.Νικητής 26-Νικητής 22
32.Νικητής 25-Νικητής 23
*Γηπεδούχος ομάδα θα είναι αυτή της χαμηλότερης κατηγορίας
Δ Φάση (Ημιτελικοί, 30/3)
33
34
Μικρός τελικός (31/3)
35
Τελικός (31/3)
36