menu
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
ΓΣ ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ - Γυναικεία ομάδα μπάσκετ.
Menu Drawer Logo

Οριστικά στην 3η θέση της κανονικής περιόδου οι νεανίδες με την νίκη 57-37 επί της Δάφνης Αγ. Δημ.

Οι νεανίδες μας νίκησαν 57-37 την Δάφνη Αγ. Δημ. στο κλειστό Εθνικής Αντίστασης και εξασφάλισαν την 3η θέση της κανονικής περιόδου .
Στα πλέϊ οφ για την είσοδο στο φάϊναλ φορ θα έχουν αντίπαλο την χθεσινή ομάδα της Δάφνης Αγ. Δημητρίου από την οποία όμως θα απουσιάζει η καλύτερη αθλήτρια χθες Ιωάννα Ζουρτσάνου  που σαν γεννηθείσα το 1998 δεν θα έχει δικαίωμα συμμετοχής στην τελική φάση όπως και η δική μας Κατερίνα Πολίτη . Οι δύο ομάδες χθες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι το 24΄ όταν με η Τσαφαρά είχε εντυπωσιακό επιθετικό σερί και δεν άλλαξε κάτι ως το τέλος . Πολύ καλή και η Παναγιωτοπούλου σε ένα ματς που  πάντως όλα τα κορίτσια μας πρόσφεραν σημαντικά και γενικά η ομάδα δείχνει να βρίσκει τον δρόμο της . Να σημειώσουμε το σερί στο φινάλε της Νατάσας Βασιλακοπούλου που είχε τα γενέθλιά της χθες (το χάρηκε δεόντως)  και μετά την λήξη τα κορίτσια της είχαν ετοιμάσει τούρτα έκπληξη . 
Εκκρεμεί την Δευτέρα ο αγώνας Πρωτέας Βούλας – Ίκαρος/Εσπερίδες Καλλιθέας  που είναι
τυπικής σημασίας . Ο Πρωτέας είναι οριστικά πρώτος και ο Ίκαρος/Εσπερίδες οριστικά 3ος αφού υπερτερεί στην ισοβαθμία με τον Κρόνο Αγ. Δημ.   






ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ –ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ 57-37
Διαιτητές Παπαγεωργίου Χρόνης
Δεκάλεπτα : 11-08, 24-21, 41-33, 57-37
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ (Παναγιωτόπουλος): Κορδαλή 2, Μόκα , Μπιτζίλου , Μιχαλοπούλου, Τσαφαρά 21(4), Σταυροπούλου , Βασιλακοπούλου 7(1), Σκορδά 2, Παναγιωτοπούλου 17, Κονόμη 2, Ευσταθίου 2, Πολίτη 4
ΔΑΦΝΗ ΑΓ ΔΗΜ (Φατούρος): Κρεμμύδα 7(1) , Αργυρίου 4, Δόνα 2, Νάκου Λεβεντούδη , Παπαγεωργίου 2, Αναστασίου 2, Λειβαδάρα 2, Ευαγγελίτση , Παγώνη Α. , Ζουρτσάνου 18
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ –ΦΑΡΟΣ ΚΕΡ.  60-30
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓ. ΔΗΜ. –ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 66-32
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΑΟΝΑ  47-30 
    ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
1
ΠΡΩΤΕΑΣ ΒΟΥΛΑΣ
30
15
15
0
0
974
578
2
ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ
29
16
13
3
0
875
679
3
ΚΡΟΝΟΣ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
27
16
11
5
0
907
624
4
ΙΚΑΡΟΣ/ΕΣΠΕΡΙΔΕΣ ΚΑΛΛΙΘΕΑΣ
26
15
11
4
0
762
679
5
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΓΣΣ
23
16
7
9
0
758
723
6
ΔΑΦΝΗ ΑΓΙΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΟ
23
16
7
9
0
615
802
7
ΑΟΝ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ
20
16
4
12
0
605
840
8
ΠΡΟΟΔΕΥΤΙΚΗ ΝΕΟΛΑΙΑ
19
16
3
13
0
548
771

Τα ζευγάρια των πλέϊ οφ  που θα ξεκινήσουν την Τετάρτη 1η Μαρτίου είναι Πρωτέας Βούλας – Ατρόμητος Πειραιά  η Τερψιθέα Γλυφάδας  , Φάρος Κερ. – Τερψιθέα Γλυφάδας η Ατρόμητος Πειρ.  , Ίκαρος/Εσπερίδες –Δάφνη Αγ. Δημ. , Κρόνος Αγ. Δημ. –Πανιώνιος .